Ana Sayfa Ankara Antlaşması Nedir? – Birleşik Krallık Ülkeleri

Ankara Antlaşması Nedir? – Birleşik Krallık Ülkeleri

Ankara Antlaşması, Avrupa Birliği tarafından sunulan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerini kapsayan oturum ve iş kurma izni vizesidir.

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda için Ankara Antlaşmasına başvurmayı düşünüyorsanız bu sayfa sizin için mükemmel bir başlangıç sayfası olacaktır.

Ankara Antlaşması tarihçesini merak ediyorsanız “Ankara Antlaşması Nedir?” sayfamızı okumanızı öneririm.

 

Kimler Başvurabilir?

Tüm Türk vatandaşları Ankara Antlaşması ile Birleşik Krallık ülkelerinde – İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda – oturma ve iş kurma vizesine başvurma hakkına sahiptir. Vize başvurusu için uygunluk şartlarını yerine getirmeniz gerekir.

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda Ankara Antlaşması vizesi ile;

  • Bu ülkelerde oturum ve yerleşim iznine sahip olursunuz
  • Bu ülkelerde iş kurabilirsiniz,
  • Bu ülkelerde daha önce kurulmuş bir şirkete ortak olabilirsiniz,
  • Başka bir vize kategorisinden bu vizeye geçiş yapabilir,
  • Bu vize kategorisinde iseniz oturma izin sürenizi uzatabilir,
  • Ailenizi yanınıza getirebilirsiniz.

Ankara Antlaşması ile İngiltere, İskoçya, Galler veya Kuzey İrlanda’dan oturum ve iş kurma izni almak istiyorsanız “kesinlikle” bu bölümleri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum;

Umarım, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda Ankara Antlaşması ile ilgili bu başlangıç sayfası size faydalı olmuştur.

Enis Behar İle Ankara Antlaşması Başvurusu

Ankara Antlaşması ile oturum ve iş kurma vizesi başvurusu baştan sona kadar titizlikle çalışılması gereken bir süreçtir. Başvurunun ilk adımından online başvuruya kadar Enis Behar ile çalışabilirsiniz.