HOLLANDA

Hollanda çok güçlü ekonomisinin yanında modern yaşantısı, yel değirmenleri, kanalları, çiçek bahçeleriyle ünlüdür. Hollanda ekonomisi Avrupa Birliğiniz en büyük 5. ekonomisidir. Dünyanın bisiklet kullanımında en yaygın ülkesidir. Hollanda girişimci vizesi ile Türk vatandaşlarına oturma ve iş kurma imkanı vermektedir.

Hollanda, Avrupa Birliği’nin alan olarak en küçük ülkelerinden biridir,  Avrupa’da Kuzey Denizi kıyısında, Almanya ve Belçika arasında yer almaktadır.

Hollanda çok güçlü bir ekonomiye sahiptir ve yüzyıllardır Avrupa ekonomisinde özel bir rol oynamıştır. 16. yüzyıldan beridir gemicilik, balıkçılık, ticaret ve bankacılık Hollanda ekonomisinin en önemli sektörleri olmuştur. Hollanda, dünyanın en fazla ihracat yapan ilk on ülkesinden biridir.

Hollanda iklimi nemli ve yağışlıdır ve yağışlar tüm yıl boyunca görülmektedir.

Hollanda, dünyadaki nüfus yoğunluğu en yüksek olan ülkeler arasında bulunmaktadır. Nüfusu en fazla olan şehirleri Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Utrecht, Eindhoven, ve Tilburg’dur.

Neden Hollanda?

Hollanda topraklarının neredeyse tamamı avrupanın batı kıyısında bulunmaktadır. Rotterdam limanı avrupanın en büyük limanlarından birine sahiptir. Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ülkeleri ile ortak coğrafi yapı içerisinde “Benelüks” adını alarak bu ülkelere hızla ulaşılabilir noktadadır.

Türk Hava Yolları, Pegusus ve Atlas Hava Yollarının Amsterdam’a her gün olmak üzere düzenli ve direkt seferleri bulunmakdır.

Hollanda yüz ölçümü küçük olmasına rağmen başta deniz ticareti, enerji ve tarım olmak üzere dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almaktadır.

Batı Avrupa’nın merkezinde bulunması nedeniyle Hollanda, ekonomik açıdan çok olumlu ve kuvvetli bir konuma sahiptir. Ekonomisi globalleşme üzerine kuruludur ve Avrupa Birliği’nde tüm üyeler arasında üst sıraları paylaşmaktadır.

Hollanda genelinde tren, otobüs, tramvay ve metrodan oluşan toplu taşıma ağının oldukça  gelişmiştir. Aynı zamanda Holanda dünyanın en çok bisiklet kullanılan ülkelerinden biridir.  Hollanda’da politikacılardan kamu çalışanlarına, ticaretle uğraşanlardan öğrencilere kadar  kadar çoğu insan bisikletle ulaşımı tercih etmektedir. Holanda dünyanın en fazla fazla kilometreye sahip bisiklet yollarına da sahiptir.

Hollanda sistemli yapısı nedeniyle her alanda bürokratik kolaylıklara sahiptir. Özellikle ticari alanda faaliyet göstermeyi düşündüğünüzde başta şirket kurma olmak üzere tüm işlermler oldukça hızlı verimli bir şekilde tamamlanmaktadır.

Hollanda’ya Yatırım Yapan Türk Şirketleri

enis-behar-temsa-logo-300x153
enis-behar-koton-logo-300x150
enis-behar-karadag-montenegro-dogus-grubu-logo
Hollanda’da Şirketinizi Kurabilirsiniz!

Detaylar İçin

Türk Vatandaşları Hollanda’da da Nasıl İş Kurabilir ve Yerleşebilir?

Türk vatandaşlığına sahip olup, Hollanda’da bağımsız çalışan olarak çalışmak mı istiyorsanız  bir oturma ve iş kurma iznine ihtiyacınız vardır.

Start-up Vizesi ile Hollanda’da kendi işinizi kurabilirsiniz. Hollanda devleti yenilikçi fikirlere sahip, Hollanda veya yerel ekonomiye katkı sağlayacak fikirleri olanlar oturma izni vererek şirket kurmalarının yolunu açmıştır.

Farklı iş kollarına farklı çözümler söz konusu olabilmektedir, bu nedenle bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Size en uygun seçenekler için bize ulaşın!

Hollanda Ankara Antlaşması Nedir?