Kafi Londra’ya Nasıl Taşındı?

by Enis Behar Menda
188 views

Köpeğinizi İngiltere’ye getirmek istiyorsunuz, ne yapmalısınız?

Ben Londra’ya Şubat ayında taşındım, hemen Kafi’yi getirmedim. Yerleşmemi tamamlamak istedim, Mayıs’da kendi evime geçtim, Kafi’yi de Haziran’da getirdim.

Ev konusunda çalışacağınız emlak şirketine başından söylüyorsunuz, kedi, köpek, evde besleyeceğiniz evcil hayvan hakkında bilgi veriyorsunuz, onlar da bunu kabul eden evleri size sunuyorlar. Ben bu nedenle evi bulmakta sıkıntı çekmedim, genel olarak ev kiraları yüksek olduğu için bütçeye uygun ev bulmak daha zor diyebilirim.

Kafi için şöyle bir yol izledim. British Airways ile irtibata geçtim ve nasıl yapabileceğimi sordum. Bana D Cargo diye bir şerket önerdiler http://www.dcargo.com iletişim bilgileri şöyle;

Suleyman Aydemir
Managing Director

Dynamic Int’l – Turkey

+90.212.4241380/81

info@dcargo.com

Süleyman Bey tüm istenecek belgeleri size açıklayacaktır, birebir dediklerini yerine getirdim.

Aynı zamanda veterinerimden Kafi’ye uluslararası geçerli kimlik karnesi çıkartmasını istedim ve istenen aşı, kan alma gibi süreçleri veterinerimle takip ettim.

Bu süreç yaklaşık 3-5 ay sürüyor ama ne kadar erken başlatırsan o kadar rahat ileriliyor.

Gerekli evraklar tamamlandığında D Cargo Kafi için British Airways’den rezervasyon talep etti, çünkü her uçakta evcil hayvan bölümü bulunmuyor, gün ve uçak saati kesinleştiğinde aynı uçağa ben de bilet aldım.

Uçuş günü erkenden havalimanı kargo bölümüne gidiyorsunuz, D Cargo sizi karşılayarak işlemleri tamamlıyor. Tüm işlemleri noktasına kadar yapmanız önemli yoksa BA uçuş izni vermiyor.

Bu yazım da ilginizi çekebilir:  İngiltere'de Yaşarken Türkiye'de Adınıza Genel Sağlık Sigortası Borcu Yazılır mı ve Borç Nasıl Silinir?

Heathrow’a indiğinizde elinizde ki belgelerle Animal Center’a gidiyorsunuz, burası havalimanı binasının dışında, benim işlemlerin 15-20 dk sürdü, ardından Kafi’yi bana teslim ettiler .

Ben arabamı Heathrow’a bırakmıştım, Kafiyi aldıktan sonra eve götürmem kolay oldu, o dönem henüz arabanız olmayabilir, araca ihtiyacınız olacak veya eve kadar getirme servisi talep edebilirsiniz.

Kedi için de aynı süreç geçerli olmalı, D cargo ile ilerlemenizi tavsiye ederim,