Ana Sayfa YazılarBaşvuruAnkara Antlaşması Başvuru Kriterleri Ankara Anlaşması Başvuru Koşulları Nelerdir?

Ankara Anlaşması Başvuru Koşulları Nelerdir?

Enis Behar Menda
38 views

Ankara Antlaşması vizesine başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle Ankara Anlaşması başvuru koşullarını inceleyerek başlayabilirsiniz.

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesine başvuracaksanız aşağıdaki temel koşulları gözden geçirmenizi öneriyorum;

  • İngilter’de işinizi kurmalı ve kendi işinizi yapmalısınız

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesi aldığınızda İngiltere size bir iş yerinde çalışma izni değil kendi işinizi İngiltere’de kurma hakkı tanır. Dolayısıyla kendi işinizi kurmayı planlıyorsanız Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesine başvurabilirsiniz.

  • Kurmak istediğiniz iş alanında bilgi ve tecrübeye sahip olmalısınız

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesisi başvurusunda en önemli kriter İngiltere’de kuracağınız iş ile ilgili olarak bilgi ve tecrübeye sahip olmanız, bu işi geçmişte icra etmenizin yanında bu işten geçmişte gelir elde ettiğinizi kanıtlamanızdır.

  • Kuracağınız iş için yeterli kuruluş ve işletme sermayesine sahip olmalısınız 

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesine başvururken İngiltere’de kuracağınız ve yöneteceğiniz iş için yeterli kuruluş ve işletme sermayesine sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Her işin kendi yapısına göre bir kuruluş ve işletme sermayesi ihtiyacı bulunmaktadır, dolayısıyla hazırladığınız iş planına göre bu sermaye yapısına sahip olmanız gerekir.

  • İş planı – Business Plan – sunmalısınız

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesi başvurusunun en önemli dökümanı iş planıdır. Sizi ve kuracağınız işi anlatan iş planı ile tüm detayları vize başvurunda yazılı hale getirerek ilgililere aktarmış olmalısınız.
Bu konuda iş planı sayfamızı ve ilgili yazıları okumanızı öneririm.  

  • Maddi gücünüz yeterli olmalıdır

Yeni bir iş kurup bu işden gelir etmek süre alır. Ankara Anlaşması ile İngiltere’de oturma ve iş kurma vizesine başvurunuzda yeni kuracağınız işinizden gelir elde edinceye kadar İngiltere’de sizin kendi masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar maddi güce sahip olduğunuzu göstermeniz gereklidir.